Atrakcje Krakowa i okolic

Gród Kraka charakteryzuje niepowtarzalna atmosfera, która jak magnes przyciąga turystów. Na każdym kroku można się tu natknąć na niezwykłe zabytki, świadectwa fascynującej historii Krakowa. Można przyjeżdżać tu niezliczoną ilość razy i zawsze odkrywać coś zupełnie nowego. Magiczny duch historii i tradycji unosi się nad miastem i przenika każdego, kto tylko zechce otworzyć się na fascynującą przygodę z historią, kulturą i sztuką. Przedstawiamy miejsca, które obowiązkowo powinny znaleźć się na trasie waszych wędrówek po królewskim mieście. To absolutne „must see” podczas wizyty w Krakowie.

Krakowski Stary Rynek
Największy średniowieczny plac w Europie mogący z łatwością konkurować z Weneckim Piazza San Marco. Wielu turystów twierdzi, że jest jeszcze piękniejszy. Kiedy już go zobaczycie, zawsze będzie chcieli tu wracać. To miejsce, które potrafi zaczarować swoją atmosferą. Sam spacer po zakątkach Starego Rynku może dostarczyć niesamowitych wrażeń.

Sukiennice
To zabytkowy budynek handlowy stojący pośrodku Krakowskiego Rynku. Wybudowany w XIII wieku, został następnie przebudowany po pożarze w połowie XVI wieku i tę wersję możecie zobaczyć. Przepiękny, unikalny budynek kryje wiele atrakcji. Wypijcie filiżankę kawy i zróbcie wspaniałe zdjęcia Rynku. Później możecie zejść na dół, aby kupić pamiątki na jednym z wielu stoisk sprzedających wyroby ręcznie robione, biżuterię z bursztynem i odzież folklorystyczną.

Kościół Mariacki
Główny kościół średniowiecznego Krakowa, z którego obywatele zawsze byli i są niezwykle dumni. Powodów nie brakuje. Zobaczcie ten niezwykły kościół gotycki z wyjątkowym ołtarzem Wita Stwosza, który jest największym drewnianym gotyckim ołtarzem na świecie. Podczas zwiedzania Krakowa nie można przegapić wizyty w tej świątyni. Trzeba też oczywiście posłuchać Hejnału Mariackiego granego, co godzinę z wyższej wieży kościoła.

Trakt Królewski
Droga, którą królowie i ważne osobistości przybywały niegdyś do Krakowa. Zaczyna się od Bramy Floriańskiej, a kończy się na Wzgórzu Wawelskim. Podążajcie najpiękniejszymi ulicami miasta: ulicą Floriańską, ulicą Grodzką i ulicą Kanoniczą. Spacer będzie równie fascynujący za dnia, jak i nocą.

Wzgórze Wawelskie
Prawdziwe serce Krakowa, gdzie żyli i sprawowali rządy polscy władcy. Zobaczcie Zamek Królewski z zewnątrz, podziwiajcie renesansowy, wewnętrzny dziedziniec. Nie przegapcie okazji, aby wejść do katedry na Wawelu. Budynek może wydawać się niespójną mieszaniną różnych stylów, ale jest oryginalny i jest prawdziwym świadectwem polskiej historii. Przejdźcie do murów otaczających Wzgórze Wawelskie i spędźcie czas oglądają przepiękne widoki na Wisłę, miasto i Kopiec Kościuszki.

Okolice Krakowa
Okolice Krakowa również mogą dostarczyć wam wielu wrażeń. Jednym z ciekawszych miejsc do odwiedzenia jest Wieliczka. Tutejsza piękna kopalnia soli to zabytek na skalę światową. Wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO i co roku przyciąga tysiące turystów. Jednak Wieliczka to nie tylko kopalnia soli. Warto tu zobaczyć Zamek Żupny, Kościół Św. Sebastiana, Kościół Św. Klemensa oraz wybudowaną w 2014 roku Tężnię Solankową.

Zobacz również