Jak zorganizować sylwestra w domu?

Sylwester to bardzo wyjątkowy dzień i noc dla każdego. Uwielbiamy spędzać go z rodzina lub przyjaciółmi. Jest to czas zabawy i radości z nadchodzącego nowego roku. Możemy go świętować zarówno w strojach wieczorowych jak i w jeansach i topie. Wszystko zależy od tego gdzie się konkretnie wybierzemy w tym dniu. Jeśli będzie to restauracja lub lokal gdzie się odbywa bal, to panie powinny być w sukniach, a panowie w garniturach. W takie miejsca nie wypada ubrać się jak na dyskotekę, ponieważ możemy nawet zostać niewpuszczeni. Dlatego trzeba liczyć się z kosztami za taki bal. Przede wszystkim pod uwagę bierzemy wejściówki. Do tego kupno sukienki, butów, dodatków, fryzjer, kosmetyczka, garnitur, buty dla pana oraz koszula i krawat. Może się okazać, że wydatek przerośnie nasze oczekiwania.

Dla tych, którzy nie lubią stroić i wydawać mnóstwa pieniędzy alternatywą jest sylwester w domu. Niektóry uważają , że jest to zły pomysł , ponieważ oznacza to, że jesteśmy nudziarzami i nie potrafimy się bawić. Ale kto powiedział, że nie można się bawić w domu? Tym bardziej mamy możliwość, ponieważ nikt nie będzie nas krytykował czy oceniał gdyż będziemy w swoim towarzystwie, które doskonale znamy. Jak takiego sylwestra urządzić i co przygotować?

Przygotowania sylwestrowe
Od czego zacząć przygotowania? Przede wszystkim musimy zrobić listę gości. Najpierw jednak pomyśl ile gości pomieści dom czy mieszkanie, tak aby każdy miał miejsce. Dobrze też jeden pokój zarezerwować na tańce. Czym należy się kierować podczas tworzenia listy osób, które chcemy żeby przyszły? Ważne jest , aby nie zapraszać osób, które się w ogóle nie znają. Nie będą one miały o czym ze sobą rozmawiać. Jeśli zapraszamy pary, to nie możemy dopuścić do sytuacji, żeby tylko jedna osoba była jako singiel. Lepiej jest zaprosić oprócz par także kilka osób , które nie mają drugiej połowy. Dzięki temu impreza trochę się rozluźni i wszyscy będą chętni do zabawy.

Kiedy już będziemy mieć przygotowaną listę gości to ustalamy menu. Co podać na takiej imprezie? Przede wszystkim nie przesadzamy z ilością jedzenia. Nie potrzebujemy go tak dużo, gdyż nie przychodzi się zwykle po to, żeby się najeść. Możemy przygotować kilka przekąsek jak np. sakiewki z cista francuskiego z kabanosem , serem gouda i suszonymi pomidorami. Ciepłe danie wystarczy jedno. A jako deser można przygotować gorące maliny, sos czekoladowy czy mus z serka mascarpone. Możemy także kupić elektrycznego grilla i na nim przyrządzić dania. Dowiedzmy się także jaki alkohol lubią znajomi i kto będzie pił piwo. Udekoruj także mieszkanie i przygotuj fajerwerki. 

Zobacz również