Bezpieczeństwo w pracy modelki i hostessy

Poszukujesz pracy? A może chcesz zmienić obecną? Jeśli tak, to albo jesteś bezrobotna, albo słabo zarabiasz. Wiadomo, że każdy chce mieć dobrą prace i całkiem dobre zarobki. Dzięki temu można pozwolić sobie na więcej rzeczy, przyjemności, wakacje w ciepłych krajach i wiele innych. Jednak nie każdy ma tyle szczęścia. Niekiedy wystarczy dobrze poszukać, a innym razem jest to zrządzenie losu. Najważniejsze są jednak kwalifikacje i chęci. Jeśli chcesz znaleźć dobrą pracę, to musisz ciągle się dokształcać. Jest to najlepsze wyjście, ponieważ wszelkie kursy i szkolenia bardzo pomagają w zdobyciu dobrej posady. Lepiej jednak nakierunkować się na jedną branże i nie skakać z kwiatka na kwiatek.

Jeśli jesteś uśmiechnięta, wesoła, lubisz przebywać z ludźmi to możesz zostać hostessą. Dla takich ludzi to doskonała praca. Co więcej liczy się bardzo wygląd i bystrość. Hostessa powinna być ładna, zgrabna i potrafić się szybko uczyć. Inna alternatywa jest także modelka. To właśnie jako hostessy najczęściej zaczynają modelki , które później są sławne. Tak wiec na dobry początek może to być doskonały pomysł. Pamiętaj jednak , że w takich zawodach musisz być otwarta na nowe rozwiązania, nową modę oraz zasady. Zwykle bowiem to nie ty decydujesz o nosisz w pracy, ale pracodawcy lub przełożeni. Co więcej niekiedy taka praca może być niebezpieczna. O czym dokładnie mowa?

Miej oczy otwarte
Jak zachować bezpieczeństwo w pracy modelki? Przede wszystkim pamiętaj, aby wszelkie otrzymane wizytówki dawać od razu agencji do skontrolowania. Nie wychodź także w nieznane miejsca o późnych porach, a idąc na pierwsze spotkanie zabierz ze sobą kolegę lub koleżankę. Staraj się nie spotykać w prywatnych mieszkaniach czy hotelach. W przypadku spotkań zawodowych zawsze u umawiaj się w godzinach pracy w miejscach publicznych. W żadnym wypadku nie zgadzaj się na erotyczne zdjęcia , ponieważ może się okazać , że kilka dni później znajdziesz swoje zdjęcia w Internecie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, najpierw uzgodnij to z agencją.

Jeśli opowiadasz na ofertę dotyczącą współpracy to każ podać jak najwięcej informacji. Zapytaj kim osoba jest, kogo reprezentuje , jaki jest adres www strony, siedziba firmy, adres studia oraz zapytaj z kim współpracuje. Jeśli nie będzie ci chciała udzielić informacji, bądź ostrożna. Bądź ostrożna w stosunku do osób, które proszą cię w mailu o podanie wszystkich danych w tym dokładnego adresu, gdyż zleceniodawcy jest potrzebna jedynie miejscowość. Uważaj na propozycje świetlanej i fantastycznej kariery, szczególnie jeśli wiąże się to z wyjazdem za granicę. Może się to oczywiście okazać szansą i szczęściem, ale zwykle te, które kierowane są do początkujących, mogą być niebezpieczne. 

Zobacz również