Zadbać o gości. Zabawy i atrakcje weselne.

Zbliża się dzień twojego wesela? Na pewno jesteście w takim razie niezwykle szczęśliwą parą, ponieważ to takie zwykle decydują się na związek małżeński. Jest to bardzo poważna decyzja, ponieważ taka uroczystość kosztuje dość sporo. Zwykle na początku pod uwagę brany jest lokal i liczba gości. Kiedy podliczymy tylko to, nie wychodzi nam taka znowu straszna suma. Jednak kiedy przyjdzie nam podliczyć inne koszty, to okazuje się że koszty są dwa razy większe. Co musimy brać pod uwagę podczas podliczania za wszytko?

Przede wszystkim wcześniej wymieniony lokal, ponieważ jest to zwykle największy wydatek. Do tego doliczamy kreacje, ponieważ jest to następna cena w kolejce, która do małych nie należy. Szczególnie dużym kosztem cieszy się suknia Panny młodej może ona bowiem wynieść od 500 złotych do 6 tysięcy złotych. Przy czym za Pana młodego garnitur jest to o połowę mniej. Jeśli małżonka nie jest wkradną, to sukni za 6 tysięcy nie będzie trzeba. Wystarczy znaleźć używaną, które także są piękne i zadbane. Trzeba wziąć pod uwagę, że spędzimy w niej tylko jeden dzień , a nawet noc. Dlatego niekiedy nie warto kupować nowej, gdyż one zwykle nie równią się bardzo od tych używanych. Jednak wesele musimy przemyśleć nie tylko w kwestii kosztów. Trzeba także wziąć pod uwagę wystrój sali oraz tematykę, a także zabawy , które zapewnią gościom rozrywkę.

Kilka pomysłów
Aby na weselu było wesoło i zabawnie potrzebne są jakieś rozrywki a nie tylko tańce. Jest to potrzebne nie tylko po to , aby gości zachęcić do wspólnego szaleństwa, ale również dla przełamania lodów. Zawsze na początku wesele, goście się stresują delikatnie i są onieśmieleni. Można jednak bardzo szybko to mienić. Dzielimy gości na dwie grupy. Na kartkach z imionami możecie napisać nazwy grup, aby były one różnorodne. Możesz użyć nazw ptaków, samochodów, tygodni, ryb itp. w pewnym momencie ktoś z orkiestry lub DJ zaprosi na parkiet np. makrele czy wróbelki. Ta grupa, która zostanie wywołana, zatańczy utwór wybrany przez DJ`a. Następnie będą do niech dołączać inne grupy, aż parkiet się zapełni. Grupy mogą także dostać różne zadania jak zagranie scenki itp.

Wśród gości znajdują się także małżeństwa z różnym stażem. Dlatego przydatne będą ich porady, a dodatkowo będą służyć jako pamiątka. Przygotować możemy coś podobnego do księgi gości. Zamiast życzeń w takiej księdze goście zapisywać będą dla Pary młodej porady. Tematyka narzucona może być ogólnie jak np. „ sekret dobrego małżeństwa”. Możecie również sami wymyślać zagadnienia. Możecie także zachęcić gości do odgrywania różnych ról. Można także przeprowadzić małżeński test. Olega to na siadaniu plecami do siebie. DJ zadaje pytania, a wy w odpowiedzi podnosicie ręce. Jeśli odpowiecie tak samo , to znaczy, że dobrze się znacie. 

Zobacz również