Najlepsze hotele w Krakowie i okolicach

Stolica małopolski, Królewskie Miasto Kraków, przyciąga rzesze turystów. Jest bardzo dobrze przygotowane na ich przyjęcie. Infrastruktura turystyczna jest tutaj niezwykle rozbudowana. Znalezienie odpowiedniego miejsca noclegowego czy restauracji nie stanowi najmniejszego problemu. Przedstawiamy pięć najlepszych naszym zdaniem hoteli w Krakowie i jego okolicach.

Hotel Senacki
Należy z pewnością do najlepszych hoteli w Krakowie. Posiada fantastyczną lokalizację. Ulica Grodzka to ścisłe centrum Krakowa. Spacerkiem możemy dojść do Krakowskiego Rynku dosłownie w kilka chwil. Hotel Senacki jest doskonałą propozycją dla osób ceniących spokój i kameralną atmosferę. Jest przy tym urządzony w wyjątkowo luksusowym stylu. Na pewno nie zaoszczędzimy w nim na noclegu, ale wysokie ceny przekładają się na świetne warunki oraz wysoką jakość usług.

Hotel Quality System
To obiekt innego typu, niż Hotel Senacki. Nie jest zlokalizowany w samym centrum miasta i nie zapewnia tak luksusowych warunków, bo jest obiektem typowo biznesowym. Jeżeli często przyjeżdżamy do Krakowa w interesach albo uczestniczymy w tym mieście w szkoleniach czy konferencjach, warto zastanowić się nad wyborem Hotelu Quality System. Warunki panujące w obiekcie są świetne, pokoje nowoczesne, a atmosfera przyjazna i spokojna. Największym atutem hotelu są konkurencyjne ceny. Nie znajdziemy w Krakowie żadnego innego hotelu, który zapewni nam taki standard, za tak niską cenę.

Hotel Pałac Bonerowski
Kolejny obiekt jest wyjątkowy pod każdym względem. Słowo „pałac” w nazwie hotelu nie jest żadną przesadą. To jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Krakowie. Położony jest przy Rynku Głównym. Posiada duże, świetnie wyposażone apartamenty. Luksus kipi tutaj z każdego zakątka. Oczywiście, przekłada się to na wysokie ceny noclegu. Hotel Pałac Bonerowski jest propozycją dla każdego. Na wynajęcie apartamentu mogą pozwolić sobie jedynie osoby zamożne. Oferta hotelu skierowana jest także do turystów zagranicznych. Tych w Królewskim Mieście nie brakuje i są oni w stanie zapłacić wysoką ceną, aby poczuć atmosferę luksusowego Krakowa.

Hotel Lenart w Wieliczce
To chyba jeden z najciekawszych obiektów hotelowych w okolicach Krakowa. Zlokalizowany w Wieliczce hotel wyróżnia się futurystyczną fasadą ze stali. Przestronne i komfortowe pokoje są gwarancją udanego wypoczynku. Z kolei tutejsze sauny, wanny z hydromasażem i łaźnie tureckie mogą zapewnić cudowny relaks. Z okien roztacza się widok na malownicze Pogórze Wielickie. Chociaż obiekt nie znajduje się w samym Krakowie, wiele osób planujących zwiedzanie tego miasta wybiera właśnie Hotel Lenart, ze względu na bardzo dogodną lokalizację i łatwy dojazd. Przyciągają do niego również atrakcje turystyczne regionu Wieliczki.

Hotel Dworek Skawiński
Cusowny obiekt położony w samym sercu Skawiny, zaledwie 15 kilometrów od Krakowa. W tym nowoczesnym trzygwiazdkowym hotelu można odpocząć od ulicznego zgiełku. Hotel znajduje się, bowiem w przepięknym, zadbanym parku. Tym, co przyciąga gości do Dworku Skawińskiego jest jego magiczna atmosfera. To idealne miejsce zarówno, jeżeli chodzi o wypoczynek, jak i organizację uroczystości czy spotkania biznesowego.

Zobacz również