Jak ubrać się na studniówkę ? – Pierwszy garnitur

Zbliża się matura? Nie jesteś na pewno z tego powodu zbyt szczęśliwy. Zwykle towarzyszy temu stres. Jednak klasa maturalna to nie tylko nauka. Jest to także bal studniówkowy. Na to akurat większość czeka z utęsknieniem. Przygotowania zaczynają się już w klasie drugiej lub jeszcze wcześniej. Dlaczego tak wcześnie? Głównie dlatego, że trzeba przecież zarezerwować salę i muzykę oraz catering. Tak jak kiedyś nie wyobrażano sobie, żeby studniówka odbywał się poza szkołą, a uczniowie sami ją ozdabiali tak teraz wszytko jest ronione inaczej. Przede wszystkim już praktycznie nikt nie robi takiej uroczystości w szkole odbywa się ona zwykle w lokalach, restauracjach , a nawet w pałacach. Nikt sam nie ozdabia Sali, ani nie przygotowuje jedzenia. Kiedy przybywa na uroczystość to już wszystko jest gotowe.
 

A co z muzyką? Coraz częściej studniówki są organizowane prawie jak wesela. Jednak jedni wola orkiestrę, a inni DJ`a. Najczęściej kiedy jest jeśli nie może klasa dojść do porozumienia, robione jest głównie i w taki sposób wybierana jest oprawa muzyczna. W przypadku orkiestr nie bardzo mamy do wyboru piosenki, jednak jeśli chodzi o DJ`a możemy zrobić listę piosenek, które nam się podobają. Zostaje jeszcze przygotowanie siebie samego. W takim wypadku panie mają najwięcej przygotowań. Oprócz wyboru sukni i butów oraz dodatków chodzą do fryzjerów i kosmetyczek. Robią one także próbne fryzury i makijaż.

Ubiór dla panów
A co z chłopakami? Oni przecież także musza się doskonale prezentować. Dlatego muszą wiedzieć jak powinni dobrać garnitur na taką uroczystość. Bardzo często spotykamy się z osobami, na których taka kreacja nie wygląda dobrze. Jest to wina doboru, ponieważ zwykle garnitur jest za duży. Nie wygląda to atrakcyjnie, a raczej komicznie. Dlatego , trzeba wiedzieć jak taki garnitur dobrać. Studniówka, jest wydarzeniem bardzo ważnym i ostatnią imprezą szkolną dlatego wygląd na niej odgrywa istotną rolę. Czas więc nauczyć się co wygląda źle , a co doskonale. Zacznijmy więc od koloru garnituru. Nie powinien być on czarny. Wiele osób uważa , że to uniwersalny kolor, ale tak nie jest .

Nie pasuje on do jasnej karnacji Polaków. Dlatego lepiej jest wybrać granatowy. Doskonale wygląda i pasuje do karnacji. Co więcej jest elegancki i wytworny. Dla bardziej odważnych jest kolor bordowy. Jest szlachetny i ekstrawagancki. I robi dość spore wrażenie. Co ubrać o jakiego koloru? Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się na czarny to zakładamy białą koszulę i rozpinamy górny guzik. W kieszonkę wsadzamy poszetkę białą lub czarna czy też białą w kropki. Do tego jeszcze pasek, buty i zegarek – oczywiście czarne. Do granatowego wybieramy bladoróżową koszulę i granatowy krawat. Zaś akcesoria najlepiej wyglądają w brązowym kolorze. Klamra paska i tarcza zegarka powinny być w tym samym kolorze. 

 

Zobacz również