Propozycje zabaw i konkursów na sylwester

Każdy z nas kiedy zbliżają się święta nie może się doczekać dwóch świąt – Wigilii oraz sylwestra. Dlaczego akurat tych? Przede wszystkim dlatego, że wigilię spędzamy z najbliższą rodziną, którą kochamy. Są także pyszne potrawy, które najczęściej pojawiają się tylko na wigilię. Przed południem przygotowujemy zwykle prezenty dla wszystkich , pakujemy je i układamy pod choinką. Kiedy już minie wieczór wigilijny, to zwykle śpiewa się kolędy i idzie na pasterkę. A dlaczego sylwester jest tak oczekiwanym dniem? Ponieważ jest to czas zabawy i oczekiwania na nowy rok. Możemy wtedy ubrać wieczorowe stroje, potańczyć, schrupać przekąski i zobaczyć się z przyjaciółmi, którzy zwykle nie mają czasu , a najlepsze jest to, że na następny dzień nie musimy iść do pracy.

Zwykle sylwestra organizujemy w domu lub idziemy gdzieś na , eleganckie przyjęcie. Co się wtedy dzieje z dziećmi? Najczęściej zostają z dziadkami i babciami. Rzadko jako maluchy przezywają sylwestra. Kiedy zaś urządzamy taką imprezę w domu, to najczęściej siedzą przed telewizorem lub idą spać. A może dzieciom także warto zafundować sylwestrową rozrywkę? One także mogą poczuć klimat i zbliżający się nowy rok. One może tego tak nie odczują, ale będą szczęśliwe.

Zaplanuj rozrywkę
Wiadomo, że dzieci bardzo szybko się nudzą. Dlatego trzeba im zapewnić taką rozrywkę, która zajmie ich na dłużej i rozweseli. Najlepsze są takie zabawy, a w których dzieci czują się jak dorośli w ich mniemaniu. Dobrą sprawą jest także rywalizacja grupowa. Do grup dzieciaki należy losowo przydzielić, najlepiej poprzez losowanie. Ta grupa , która ma mniej członków może mieć dodatkowe punkty zaś rozrabiaki dostawać karne punkty. Jakie zabawy i konkursy zorganizować? Doskonałą zabawą jest pociąg. Dzieci na kartkach rysują wagoniki , a najstarsze lokomotywę. Powstałe rysunki łączymy i przyklejamy na ścianie w wielki pociąg. Inną zabawą są także wycinki z gazet. Dzieci ustawiają się pod ścianą z kawałkami gazet w rękach. Na gazetach stawiają nogi i poruszają się w kierunku ściany. Jeśli dotknie jakąś częścią ciała podłogi
maluch , to zaczyna od początku.

W każdym kącie możemy też umieścić kolorowe balony, w każdym inny kolor. Puszczamy muzykę i np. na hasło „czerwony” wszystkie dzieci biegną do czerwonego balonika. Możemy także urządzić poszukiwania. Wypraszamy jedną osobę za drzwi, jedno dziecko się chowa i po powrocie dziecka które wyszło musi on zgadnąć jak najszybciej kogo brakuje. Dzieci mogą także kamic się nawzajem np. kisielem, ale każde musi mieć oczy zawiązane opaską. Jest to świetna zabaw i mnóstwo śmiechu. 

Zobacz również