Jak wybrać salę weselną? Na co zwrócić uwagę?

Wybór sali weselnej to jedna z najważniejszych decyzji stojących przed nowożeńcami. Istnieje kilka kwestii technicznych, na które należy zwrócić uwagę, aby móc cieszyć się udanym przyjęciem weselnym. Omówimy kilka najważniejszych z nich.

Odpowiednia kondygnacja
Przyjęcie powinno odbywać się na jednym poziomie. Nie warto wybierać sal dwukondygnacyjnych. To bardzo niewygodne rozwiązanie, zarówno dla gości, jak i obsługi. Najgorszą opcją jest rozmieszczenie gości piętro wyżej, niż parkiet taneczny. Goście widząc dokładnie z góry, co dzieje się na parkiecie, nie mają ochoty schodzić na dół. W efekcie na parkiecie bawi się znacznie mniej osób. Uciążliwe może być samo schodzenie i wchodzenie po schodach. Po kilku drinkach robi się trochę niebezpiecznie. Dwupiętrowa sala to także olbrzymie utrudnienie dla osób chorych czy niepełnosprawnych, które nie będą w stanie uczestniczyć w zabawie weselnej.

Bliskość parkietu
Parkiet powinien znajdować się w dosyć bliskiej odległości od części jadalnej. Najlepiej, aby osoby siedzące przy stołach miały możliwość obserwowania par wirujących na parkiecie. To również część zabawy. Nie sprawdzają się natomiast parkiety znajdujące się w innym pomieszczeniu, niż część jadalna.

Sprawna klimatyzacja
Klimatyzacja jest szczególnie ważna w przypadku przyjęć weselnych urządzanych w samym środku upalnego lata. Rezerwując salę zimą możemy o tym zapomnieć. Tymczasem w sezonie letnim klimatyzowana sala jest prawdziwym wybawieniem. Wysoka temperatura nie sprzyja wcale dobrej zabawie. Wystarczy wyobrazić sobie rozmazane makijaże czy spocone koszule. Goście chcąc nieco ochłodzić się zaczynają wychodzić na zewnątrz. Rozproszenie weselników po całym obiekcie nie pomaga w budowaniu atmosfery zabawy.

Typ parkietu
Na salach weselnych bardzo często zobaczyć można płytki podłogowe. Są bardzo łatwe do czyszczenia, więc obsługa ma mniej pracy. Jednak dla osób bawiących się na parkiecie mogą okazać się śliską pułapką. Szczególnie panie w butach na wysokich obcasach przeklinają obecność kafelków. Doskonale sprawdza się natomiast parkiet drewniany.

Szatnia
O ile w sezonie letnim niezbędna jest klimatyzacja, o tyle w zimie należy zadbać o to, aby sala weselna posiadała szatnię. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której goście weselni zabierają na salę okrycia wierzchnie. Szatnię z pewnością docenią panie, które będą chciały przebrać się w trakcie przyjęcia.

Udogodnienia organizacji wesela w Hotelu Lenart
Na przykładzie sal weselnych w Hotelu Lenart w Wieliczce pod Krakowem możemy przekonać się, jak powinien wyglądać idealny obiekt na organizację wesela. Podstawową zaletą hotelu jest lokalizacja. Położony w spokojnej i atrakcyjnej pod względem turystycznym okolicy Wieliczki, często wybierany jest przez młode pary z Krakowa. Przyszli małżonkowie doceniają przede wszystkim łatwy dojazd. Jedynie 20 minut wystarczy, aby dotrzeć do niego z centrum Krakowa.
Sam hotel jest niezwykle nowoczesny, a sale weselne przestronne i klimatyzowane. Każda z trzech sal posiada oddzielną kuchnię oraz wydzieloną przestrzeń do tańca. Dodatkowym atutem są rzutniki multimedialne.

Zobacz również