Wesele w Krakowie - jaki hotel wybrać?

Jeżeli chodzi o sale weselne, Kraków rozpieszcza przyszłych małżonków oferując im urządzenie wesela w obiektach różnych typów w rozmaitej lokalizacji. Warto zaznaczyć, że wybór odpowiedniego miejsca na przyjęcie weselne to jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych przez państwa młodych. Podpowiadamy, jaki obiekt wybrać, aby nie sprawić zawodu sobie i swoim gościom.

Kraków – najlepsze miejsce na wesele
O tym, że Kraków jest doskonałym miejscem na urządzenie przyjęcia weselnego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Luksusowych hoteli o wysokim standardzie jest tutaj co nie miara. Każda młoda para jest w stanie znaleźć w tym królewskim mieście obiekt na miarę własnych potrzeb i oczekiwań. Postaramy się przekonać przyszłych małżonków, że jeżeli interesuje ich ciekawa i funkcjonalna sala weselna, Kraków jest najlepszym rozwiązaniem.

Hotele, które oferują sale na wesela są w stanie zapewnić dowolną liczbę pokojów noclegowych dla gości weselnych. To fantastyczne rozwiązanie pod względem logistycznym, gdyż nie trzeba organizować dodatkowo transportu. Profesjonalna obsługa hotelowa może zaopiekować się weselnikami zarówno trakcie przyjęcia, jak i po nim. Wyobraźmy sobie, że zapraszamy na wesele sporą liczbę gości przyjezdnych. Oczywiście, można spróbować „upchnąć” ich po kątach własnego domu czy w mieszkaniach znajomych. Jednak sytuacja nie jest komfortowa, ani dla gospodarzy, ani dla domowników. Hotel wydaje się być w takiej sytuacji najlepszym wyjściem.

Jak wybrać najlepszy hotel?
Przede wszystkim zastanówmy się nad swoimi potrzebami np. dokładną liczbą gości, którym należy zapewnić nocleg oraz dodatkowymi usługami. Następnie ustalmy budżet, którym dysponujemy. Pamiętajmy o tym, że wynajęcie noclegu dla gości weselnych w tak obleganym mieście, jak Kraków może stanowić ogromną część wydatków weselnych. Nie wszystkie pary dysponują aż tak dużym budżetem. Warto wówczas zastanowić się nad tańszymi rozwiązaniami. Gdy ustalimy już listę gości, postarajmy się jak najwcześniej zarezerwować hotel. Kilka miesięcy może nie wystarczyć. Niektóre popularne lokalizacje trzeba rezerwować o wiele wcześniej. Koniecznie zorientujmy się, za jakie usługi będziemy płacić. Upewnijmy się, czy sala w obiekcie ma wystarczającą wielkość, czy hotel dysponuje odpowiednio dużym parkingiem oraz czy obiekt jest klimatyzowany.

A może Hotel Lenart?
Wśród szerokiej oferty hoteli idealnych na wesele jedną z ciekawszych propozycji jest Hotel Lenart w Wieliczce koło Krakowa. Trudno znaleźć obiekt o lepszej lokalizacji. Położony w ciekawej okolicy, z dala od centrum Krakowa, hotel przyciąga między innymi możliwością łatwego dojazdu. Do dyspozycji gości oddane zostały trzy przestronne sale weselne, dysponujące własnymi kuchniami. Każda z nich posiada wydzieloną przestrzeń do tańca oraz multimedialne rzutniki, przy użyciu, których można zorganizować np. ciekawy pokaz zdjęć nowożeńców dla gości weselnych. Można tu urządzić przyjęcie weselne nawet na 350 gości. Przygotowanie specjalnego, weselnego menu pozostaje w gestii szefa kuchni Restauracji pod Kominem. Wszak bez dobrego jedzenia przyjęcie weselne nie może być udane.

Zobacz również