Plusy organizacji wesela w hotelu

Przed parą młodą wybierającą lokal na przyjęcie weselnie staje spore wyzwanie. Miejsc, w których można zorganizować wesele jest wiele. Od domów weselnych, przez restauracje, po hotele. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy. Przedstawimy kilka zalet płynących z organizacji zabawy weselnej w hotelu. Dlaczego hotele wśród narzeczonych cieszą się tak dużą popularnością?

Wygoda przede wszystkim
Do niewątpliwych zalet organizacji przyjęcia weselnego w hotelu należy kompleksowość usług. Wybierając hotel mamy do dyspozycji nie tylko profesjonalnie przygotowane sale weselne. Dla gości weselnych możemy zarezerwować miejsca noclegowe w tym samym miejscu. To niezwykle komfortowe ze względów organizacyjnych szczególnie, gdy oczekujemy dużej liczby weselników przyjeżdżających z innych miast, a nawet krajów. Po długiej podróży będą z pewnością zmęczeni. Damy im możliwość odświeżenia się i odpoczynku. Nowożeńcy nie muszą zajmować się organizowaniem noclegu w innych pensjonatach, hotelach, u znajomych czy rodziny.

Duże doświadczenie
Warto również brać pod uwagę, że hotele, które od lat organizują przyjęcia weselne np. Hotel Lenart w Wieliczce, mają ogromne doświadczenie. Są w stanie zapewnić profesjonalną obsługę i pomoc na każdym etapie organizowania przyjęcia. Za jednym zamachem możemy rozwiązać takie kwestie, jak stworzenie weselnego menu, zapewnienie profesjonalnej oprawy muzycznej czy dekoracja sali weselnej. Hotel Lenart jest świetną opcją również ze względu na jego lokalizację. Położony jest w Wieliczce, ale dojazd z centrum Krakowa nie zajmuje tu więcej, niż pół godziny. Spokojna, atrakcyjna pod względem turystycznym okolica to jego dodatkowy atut.

Dostępność hotelowej restauracji
Hotele posiadają własne restauracje zatrudniające doświadczonych i cenionych szefów kuchni. Dlatego stworzenie idealnego weselnego menu nie stanowi najmniejszego problemu. Z reguły szefowie kuchni proponują kilka wariantów menu do wyboru. Decyzja zależy od naszych preferencji oraz możliwości finansowych. Jeżeli zechcemy wprowadzić własne modyfikacje, z pewnością będzie to możliwe. Zaplecze gastronomiczne dostępne w miejscu organizacji przyjęcia daje gwarancję świeżości potraw. Dań i przekąsek nie trzeba przewozić i odgrzewać. Ich smak i jakość jest z pewnością lepsza, niż w przypadku jedzenia dostarczanego przez firmy cateringowe.

Ślub w plenerze? Nie ma problemu!
Śluby plenerowe to nowy zwyczaj przeniesiony do nas z Zachodu. Jednak marząc o ślubie w plenerze, który będzie wyglądał, jak te w romantycznych komediach, trzeba się sporo natrudzić. Organizacja takiej uroczystości wymaga o wiele więcej zaangażowania, niż przyjęcie w lokalu. Duże hotele dają możliwość organizacji ślubu w plenerze. Udostępniają doskonale zadbane hotelowe ogrody, tarasy i altany. Nawet deszczowa pogoda nie jest w stanie zepsuć uroczystości. Ładnie przystrojone pawilony ochronią weselników przed wiatrem czy deszczem. Równo przystrzyżona trawa, soczyście zielone krzewy, piękne rabaty kwiatowe stanowić mogą fantastyczną oprawę całego przyjęcia. Śluby na świeżym powietrzu mają swój niewątpliwy urok. Na długo zapadają w pamięć weselników. Pozostawiają również cudowne pamiątki w postaci wyjątkowych zdjęć.

Zobacz również