Jak zorganizować studniówkę? Cz. 1

Jesteś maturzystą? Jeśli tak, to na pewno przeraża cię zbliżająca się matura. Są oczywiście takie osoby, które w ogóle nie wykazują stresu przed tym wydarzeniem. Zwykle są to co, którzy i tak nic się nie uczyli więc nie mają się co stresować lub ci, którzy już wszystko umieją. Największy odsetek to jednak ci, którzy są stresem sparaliżowani. Nie potrafią sobie oni wtedy nic przypomnieć, trzęsą im się ręce, nie mogą utrzymać długopisu ani nic powiedzie. Dlatego, przed tak ogromne stresującym wydarzeniem musimy się nieco rozluźni i zrelaksować. Najlepiej zrobić to na studniówce.

Studniówka jest szalenie ważnym dniem dla każdego licealisty. Jest to sto dni do egzaminu dojrzałości, który zadecyduje czy będziemy musieli naukę powtarzać czy złożymy dokumenty na studia. Na studniówce powinniśmy się doskonale bawić, ponieważ jest to ostania impreza w liceum oraz w takim składzie. Już parę miesięcy wcześniej , panie dobierają kreacje, rezerwują fryzjerów i kosmetyczki, a także poszukują butów i dodatków. Panowie zwykle się nie spieszą i garnituru szukają kilka dni przed uroczystością.

Lokal, catering i muzyka
Coraz częściej studniówki przypominają nam bardzo ekskluzywne wesela. Odbywają się ona w lokalach, restauracjach, a nawet salach pałacowych. Jest to ogromne wydarzenie, które porusza całą szkołę. Wszelkie przygotowania czynione są już rok wcześniej . Wynika to z terminów rezerwacji, ponieważ zwykle takie sale mają odległe terminy. Tak jak wcześniej nie wyobrażaliśmy sobie studniówki poza szkołą, tak teraz nie przyszłoby nam do głowy, żeby właśnie tam ją zorganizować. Tak samo wygląda to w przypadku dekoracji, dawniej dekorowali ja uczniowie, teraz robi to obsługa. Do tego zawsze jest catering, więc sami nie musimy martwić się menu czy roznoszeniem posiłków.

Bardzo ważną rolę odgrywa także muzyka. Jest ona niezbędna do dobrej zabawy. Zwykle wybierany jest tak jak w przypadku wesela DJ lub orkiestra. To, na kogo padnie wybór zależy od gustów. Zwykle organizowane jest spotkanie, na którym uczniowie wybierają i głosują. W przypadku nowoczesnych bali, raczej stawiane jest na DJ`a. Jeśli będzie to bardzo elegancka impreza, to tryumfuje orkiestra.  

Zobacz również