Tanie nocowanie. To możliwe!

Wielu turystów zastanawia się, jak obniżyć koszty podróży. Największe koszty generują zazwyczaj noclegi w hotelach, pensjonatach lub ośrodkach wypoczynkowych. Oczywiście cena zależy w znacznej mierze od ilości gwiazdek, czyli standardu danego obiektu. Jednak wpływa na nią również prestiż danego miejsca, jego atrakcyjna lokalizacja oraz termin, w którym dokonujemy rezerwacji. Znalezienie tanich noclegów wymaga pewnego zachodu, ale jest możliwe.

Gdzie rozpocząć poszukiwania taniego noclegu?
Istnieje wiele serwisów, które umożliwiają nam rezerwację hotelu. Warto z nich korzystać, bo możemy natknąć się na bardzo atrakcyjne ceny. Jednym z najbardziej popularnych platform jest booking.com. To system rezerwacyjny wyróżniający się bardzo przyjaznym interfejsem oraz wyjątkową łatwością rezerwacji. Dzięki mapie, na której zaznaczone są poszczególne obiekty, można sprawdzić, czy lokalizacja danego hotelu rzeczywiście nam odpowiada. Ogromną zaletą booking.com jest fakt, że rezerwacji można dokonać bez wstępnych opłat i zaliczek. Odwołamy ją, zaś bez problemów nawet tuż przed przyjazdem.

Jeżeli zależy nam na bardzo tanim noclegu, a wysoki standard obiektu nie jest naszym priorytetem, powinniśmy skorzystać z serwisu hostelworld.com. Na konkurencyjnych platformach raczej nie znajdziemy tak tanich obiektów. Istnieją pewne minusy tej strony. Musimy liczyć się z koniecznością zapłaty całości lub części kwoty w momencie dokonywania rezerwacji. Powinniśmy także posiadać kartę kredytową.

Polując na okazje, warto zajrzeć również na serwis www.hotels4you.com. Do tej samej grupy należy popularne biuro podróży Neckermann. Można tu znaleźć hotele, które znajdują się z kurortach turystycznych i cieszyć się wysokim standardem z niewielką cenę.

Rerwacja za pośrednictwem Internetu czy na miejscu?
Rezerwacja noclegu przez Internet to naprawdę dobry pomysł. Ceny mogą okazać się, co najmniej kilkanaście procent niższe, od tych, które zaproponują nam hotele bezpośrednio. Przy odrobinie szczęścia możemy znaleźć bardzo korzystne oferty. Poza tym, platformy umożliwiające rezerwację pozwalają na wyszukiwanie obiektów noclegowych według ściśle określonych kryteriów. Posiadają zaawansowane wyszukiwarki, które pomogą nam znaleźć obiekt w stu procentach odpowiadający naszym potrzebom. Korzystajmy jednak wyłącznie z usług sprawdzonych i popularnych serwisów. Porównujmy ceny poszczególnych hoteli w kilku miejscach. To, że serwis oferuje gwarancję najniższej ceny nie oznacza, że tak jest w rzeczywistości. Jeżeli różnica cen jest niewielka, wybierzmy ten serwis, do którego mamy większe zaufanie i z którego usług już korzystaliśmy.

Zobacz również