Wesele w hotelu? Coraz częstsza praktyka

Nie ma chyba ważniejszego wydarzenia w życiu pary ludzi, planujących wspólne życie, niż przyjęcie weselne. Można je zorganizować w rozmaitych miejscach. Możliwości jest obecnie wiele. Restauracja, ogród, zajazd, romantyczny dworek. Przyszłe młode pary mają, w czym wybierać. Jednak najbardziej popularne wciąż pozostają wesela w hotelach. To rozwiązanie jest niesłychanie wygodne i wiąże się z pewnymi udogodnieniami, których nie mają inne lokalizacje. Dlaczego warto urządzić wesele w hotelu?

Ułatwienia logistyczne
Planując wesele w hotelu, możemy liczyć na kompleksowość usług. Będziemy mieli udostępnioną nie tylko salę, w której odbywa się przyjęcie weselne, ale również zastawę, stoły, krzesła i bieliznę stołową. Dodatkowym atutem są miejsca noclegowe. Niektóre pary zapraszają na wesele gości z innych miast, a nawet krajów. Zobowiązani są zapewnić im nocleg. Jeżeli miejsca noclegowe zarezerwowane byłyby w innym miejscu, niż przyjęcie, konieczne stałoby się również zorganizowanie transportu. Tymczasem w hotelu zmęczeni zabawą goście mogą od razu udać się do swoich pokojów, odpocząć nieco w trakcie przyjęcia lub odświeżyć się.
Wiele hoteli proponuje młodym parom dodatkowe usługi. Można w nich wynająć samochód dla młodej pary, zorganizować transport na lotnisko lub dworzec, a nawet skorzystać z pralni. W przypadku gości zagranicznych sporym udogodnieniem jest możliwość wymiany waluty.

Dobre jedzenie
Jednym z najważniejszych elementów przyjęcia weselnego jest menu. Hotele, które posiadają doświadczenie w organizacji przyjęć weselnych są w stanie przygotować menu idealnie dostosowane do naszych oczekiwań. Nierzadko hotele zatrudniają najlepszych szefów kuchni. Poza daniami obiadowymi, możemy liczyć na rozmaite przekąski, słodki bufet, popularne ostatnio wiejskie stoły, czekoladowe fontanny oraz serwowaną kawę. Wiele hoteli proponuje przyszłym małżonkom własne torty weselne.

Co istotne, przed szczegółowym ustaleniem menu mamy możliwość degustacji poszczególnych potraw i ewentualne wprowadzenie własnych modyfikacji. Nie powinno być problemów z nietypowym menu np. daniami wegetariańskimi czy bezglutenowymi. Hotele posiadają swoje zaplecze gastronomiczne. Nie musimy, zatem obawiać się, że sprowadzane z daleka jedzenie będzie nieświeże, a ciepłe dania okażą się zimne.

Profesjonalna obsługa
Hotele o wysokim standardzie usług są w stanie zapewnić nam również indywidualne doradztwo oraz swego rodzaju kontrolę nad weselem. Chodzi o czuwanie nad całością przedsięwzięcia. Dzięki profesjonalnej obsłudze, goście nie będą musieli zbyt długo czekać na posiłki, fotograf wykona zdjęcia, które zachwycą wszystkich, a zespół zagra na nasze życzenie ulubioną piosenkę. Jednym zdaniem: wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Niektóre z hoteli zaproponują nam nawet dekorację wnętrz, stołów, przygotowanie bukietów oraz stosownego oświetlenia sali. Ogromne znaczenia ma fachowa obsługa kelnerska. Wie o tym każdy, kto na przyjęciu weselnym czekał pół godziny na kawę, która ostatecznie okazała się zimna. Profesjonalni kelnerzy są w stanie pracować dyskretnie i efektywnie obsługując nawet setkę gości. Personel hotelu zajmie się także kwestiami porządkowymi.

Zobacz również