Kilka wskazówek, jak nie przepłacić za hotel

Koszty wyjazdów wakacyjnych czy weekendowych bywają naprawdę wysokie. Do tego stopnia, że wiele osób zniechęcają do podróżowania. Tymczasem, można je znacząco obniżyć. Wystarczy stosować się do kilku podstawowych zasad. Możemy nocować w ciekawym i atrakcyjnym miejscu, korzystać z atrakcji turystycznych, a jednocześnie nie rujnować swojego budżetu domowego. Co warto wiedzieć na temat oszczędzania na hotelach?

Rezerwacja z wyprzedzeniem
To jedna z najważniejszych zasad. Ceny pokojów hotelowych nie są wcale stałe. Zmieniają się w dosyć dynamiczny sposób. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że im bliżej terminu podróży, tym mniej szans na okazyjne ceny. Z czego to wynika? Zdecydowana większość hoteli oddaje do dyspozycji swoim klientom pewną, określoną liczbę tańszych pokoi. Kiedy zostaną one wykupione, ceny pozostałych miejsc noclegowych zaczynają stopniowo wzrastać. W efekcie pokoje o podobnym standardzie mogą drastycznie różnić się ceną. O rezerwacji pokoi hotelowych warto, zatem pomyśleć nawet kilka miesięcy wcześniej. Zapewne część z nas obawia się konieczności płatności z góry. Przecież nasze plany mogą ulec zmianom. Wpłacone pieniądze wówczas przepadną. Rozwiązaniem jest skorzystanie z usług jednej z platform hotelowych, które pośredniczą w rezerwacji i z reguły nie wymagają wpłat z góry, ani żadnych zaliczek.

Porównanie cen
Porównywanie cen pokoi hotelowych w dobie Internetu jest naprawdę bardzo łatwe i szybkie. W sieci istnieje cała masa przeróżnych wyszukiwarek, za pomocą, których przeskanujemy oferty setek serwisów hotelowych. Przed dokonaniem rezerwacji, przekonajmy się, który hotel oferuje najatrakcyjniejsze ceny. Niestety, multiwyszukiwarki mają jedną wadę. Nie znajdziemy w nich wszystkich obiektów hotelowych. Przykładem są hotele, które nie dają swoim klientom możliwości dokonania rezerwacji przez pośrednika i w których pokój można zarezerwować jedynie bezpośrednio. Za pomocą multiwyszukiwarek nie znajdziemy też ofert pośredników, którzy udostępniają swoją bazę hoteli wyłącznie zarejestrowanym użytkownikom np. Travelist.

Korzystanie z programów lojalnościowych
Programy lojalnościowe to domena hoteli zrzeszonych w rozmaitych sieciach hotelowych. Takie hotele oferują swoim klientom karty lojalnościowe. Jeżeli dużo podróżujemy i często korzystamy z noclegów w odległych miejscach to doskonała opcja, która pozwala sporo zaoszczędzić. Zapisanie się do programu lojalnościowego z reguły jest bezpłatne, a możemy korzystać z wielu bonusów np. pokojów o wyższym standardzie czy dostępu do strefy SPA.

Zobacz również