Jak zorganizować studniówkę? Cz. 2

Studniówka, to bardzo wyjątkowy dzień dla każdego licealisty. Oznacza ona nie tylko przygotowania do matury, która odbędzie się za sto dni, ale także zachęca do wyluzowania się przed tym ważnym okresem. Matura, jest dla wielu ludzie jednym z najbardziej stresujących wydarzeń. Co gorsza niekiedy zdarza się tak, że podczas ogromnego stresu zapominamy o wszystkim czego się nauczyliśmy. Dlatego, powinniśmy się zrelaksować i nieco odpocząć przed nadchodzącym stresem. Jak wiadomo najlepszym sposobem jest zabawa.

Studniówka wymaga wielu przygotowań i wydatków. Niekiedy zaczynają się one już dwa lata wcześniej. Jest to jednak stanowczo za wcześnie, chyba, że planujemy imprezę w sali zamkowej, która ma zwykle bardzo odległe terminy. Kiedyś nie wyobrażano sobie, aby studniówka odbywała się w innym miejscu niż szkoła. Wszyscy angażowali się do przygotowań, zsuwali w jednej sali stoły w jeden długi, nosili krzesła, ozdabiali salę i przynosili potrawy. Była to nie tylko integracja w grupie, ale także świetna zabawa. Jak to wygląda dzisiaj? Całkowicie inaczej. Przede wszystkim bal jest organizowany w restauracjach, lokalach oraz pałacach. Ozdobami zajmuje się obsługa, a catering jest zamówiony lub po prostu wybierane są usługi już z wyżywieniem. Tak więc skoro płacimy, to przyjeżdżamy wystrojeni na gotowe.

Kreacje studniówkowe
Z wyborem stroju na studniówkę mają zwykle panie. Nie mogą się one zdecydować, która sukienka jest lepsza, czy przebierać, czy być w jednej przez cały czas i inne dylematy. Szukają one kreacji już kilka miesięcy wcześniej, rezerwują terminy i kosmetyczek i fryzjerek, szukają dodatków, butów itp. przed samą uroczystością, zwykle trzeba spędzić pół dnia na szykowaniu się. W razie gdyby fryzura lub makijaż zaraz przed imprezą nam się nie spodobał, to zwykle kilka dni wcześniej jest wykonywany próbny. Zajmuje to mnóstwo czasu i pochłania tyle samo pieniędzy.

A jak to wygląda w przypadku panów? Przede wszystkim bardzo często popełniają oni podstawowy błąd czyli zakładają za duży garnitur, kolejnym błędem jest jego kolor czyli czarny. Powinien być on doskonale skrojony i dopasowany. Nie może się nam nic marszczyć, odstawać czy fałdować. Plecy mają być gładkie, a spodnie nie szargać się. Kolor czarny pasuje panom o ciemnej karnacji. Nie nadaje się bowiem do jasnej polskiej karnacji, która w tym kolorze jest jeszcze bledsza. Garnitur najlepiej wybrać granatowy. Będzie on elegancki, ekstrawagancki i doskonale będzie się prezentował. 

Zobacz również