Wybieramy idealne miejsce noclegowe

Polacy wybierając miejsca noclegowe coraz częściej poszukują komfortu i wysokiego standardu. Stąd coraz większym zainteresowaniem cieszą się pokoje czterogwiazdkowe i pięciogwiazdkowe. Nie ważne czy wyjeżdżamy na urlop czy odbywamy spotkanie biznesowe w innym mieście. Chcemy zaznać odrobiny luksusu. Czym jeszcze kierujemy się rezerwując miejsce w konkretnym obiekcie?

Po pierwsze: cena pokoi
Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru hotelu jest oczywiście jego cena. Wybierając hotel o wyższym standardzie musimy liczyć się z tym, że zapłacimy więcej. Powinniśmy jednak wiedzieć, co składa się na cenę. Dla przykładu, zawsze warto sprawdzić czy w cenę pokoju wliczone jest śniadanie. Informacje na temat szczegółowego cennika znajdziemy na stronie internetowej hotelu. W razie wątpliwości, możemy zawsze zadzwonić bezpośrednio do recepcji.

Po drugie: opinie o hotelu
Najwięcej opinii i komentarzy znajdziemy oczywiście w Internecie. Hotele, pensjonaty czy ośrodki wczasowe posiadają swoje strony, a w nich dział opinie o hotelu. Jednak do tych wpisów należy podchodzić z dużą ostrożnością. Hotele rzadko decydują się na zamieszczanie negatywnych komentarzy. Spotkamy się raczej z peanami na temat danego obiektu. Dużo łatwiej o rzetelne oceny na stronach pośredniczących w rezerwacji miejsc noclegowych, na portalach turystycznych oraz forach i blogach poświęconych podróżowaniu.

Po trzecie: lokalizacja
Lokalizacja to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru hotelu zwłaszcza, gdy podróżujemy do zupełnie nieznanych nam miejsc. Dobrze wybrana lokalizacja oznacza mniej problemów logistycznych np. z dojazdami do wybranych atrakcji turystycznych czy na spotkania biznesowe. Bardzo istotne jest otoczenie hotelu. Dla jednych plusem będzie położenie obiektu na uboczu, z dala od miejskiego zgiełku, dla innych jego usytuowanie w ścisłym centrum lub w pobliżu ważnych tras komunikacyjnych.

Po czwarte: standard i wygląd obiektu
Wybierając hotel, chcemy, aby był atrakcyjny pod względem wizualnym. To szczególnie ważne dla estetów, którzy nie potrafią odpoczywać w brzydkim otoczeniu. Branża hotelowa pod tym względem pozostaje na tyle zróżnicowana, że sprosta rozmaitym potrzebom i wymaganiom. Mamy do dyspozycji zarówno niezwykle nowoczesne obiekty w centrum wielkich metropolii, jak i stylizowane na regionalne, kameralne pensjonaty w otoczeniu natury. Budując hotele inwestorzy coraz częściej wykorzystują stare fabryki lub zakłady przemysłowe. W ten sposób powstają bardzo ciekawe obiekty w stylu postindustrialnym.

Zobacz również