Jak zorganizować zabawy na Sylwestra?

Jeśli organizujesz małe przyjęcie sylwestrowe w domu to zadbaj o to by wieczór nie był sztywny i nudny. Przede wszystkim zorganizuj gry i zabawy, które pochłoną i rozbawią twoich gości. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak zorganizować zabawy na Sylwestra, przeczytaj koniecznie!
Zacznijmy od tego, że gry Sylwestrowy mix słów, która polega na tym, że każdy z gości wymyśla słowo, które kojarzy mu się z nocą sylwestrową (wszyscy mogą użyć tego samego słowa) i następnie w ciągu pięciu minut każdy musi wymyślić jak najwięcej słów złożonych tylko i wyłącznie z liter, które zawiera pierwsze słowo. Poza tym kilkakrotne powtarzanie taj samej litery nie jest dozwolone chyba, że występuje ona więcej niż jeden raz w pierwszym słowie, ten, kto ułoży najbardziej oryginalne słowo wygrywa.

Innym ciekawym pomysłem na zabawę w sylwestra są szarady z przeszłości. Przede wszystkim przeglądnij gazety i wybierz z nich jakieś szczególne wydarzenia, następnie każde z nich zapisz na oddzielnej karteczce. Potem podziel swoich gości na dwójki i każdej z tych dwójek wylosuj jedno wydarzenie. Następnie każda z dwójek będzie musiała przedstawić wylosowane wydarzenie, tak by wszyscy goście mogli przypomnieć sobie zdarzenia minionego roku.
Kolejna zabawa nazywa się: zgadnij czyje to postanowienie. Najpierw rozdaj gościom karteczki i poproś by napisali na nich swoje postanowienia noworoczne. Natomiast sam dopisz kilka dodatkowych postanowień, które rozśmieszą wszystkich zebranych. Potem wrzuć wszystkie karteczki do kapelusza, a kiedy wszystkie karteczki znajdą się w kapeluszu wyjmuj je pojedynczo i czytaj na głos, goście będą zgadywać kto był autorem czytanych postanowień. Pamiętaj, że najlepiej, jeżeli zgadujący nie będą zdradzać swoich przypuszczeń na głos tylko zapiszą je na kartkach. A na końcu ten, kto zgadywał najlepiej otrzyma nagrodę.

Dużą popularnością cieszy się także gra w prawdę czy fałsz. Generalnie rzecz ujmując gra polega na tym, że na kartce papieru napisz imię każdego z gości, przy każdym imieniu napisz kilka zadań prawdziwych i fałszywych. Następnie kartki rozdaj gościom na około godzinę (w tym czasie mogą się trochę zorientować), po tym czasie muszą zdecydować, które zdanie jest prawdziwe, a które fałszywe. Potem osoba, która będzie miała najwięcej poprawnych trafień wygrywa nagrodę. Natomiast kiedy wszyscy już będą zdecydowani przeprowadźcie ogóle glosowanie co może być prawdą a co fałszem, to doskonała zabawa.

Na koniec warto wspomnieć o grze: nie mogę powiedzieć. Polega ona na tym, że zanim przyjdą goście na kartkach napisz nazwiska osób, które w minionym roku najczęściej pojawiały się w tabloidach. Potem na tej samej kartce napisz 4 słowa, których nie wolno użyć opisując wybranego celebry tę, podziel wybranych gości na dwie drużyny, a jednej z osób z którejś z drużyn wręcz kartkę, pozostali członkowie drużyny mają minutę by zgadnąć, kim jest opisywana osoba, jeżeli im się nie uda szanse zyskuje druga drużyna. I to ta drużyna, która zgadnie zwycięży.

Zobacz również