Odpowiedni strój na konferencje… czyli jak nie popełnić biznesowego faux pas?

Trzeba przyznać, że większość kobiet szykując się do pracy, na spotkanie z przyjaciółką, czy nawet na zakupy codziennie zaglądając do swojej szafy stara się dopasować ubrania do swojej figury, upodobań, pogody… Rzecz jasna zasady te w zupełności wystarczają nam, gdy wybieramy się na luźne spotkanie, bądź w miejsce, gdzie nie obowiązuje nas dress code. Jednak zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy wyjeżdżamy na konferencje, ponieważ w tym przypadku dość restrykcyjnie powinniśmy podchodzić do naszego stroju, gdyż to właśnie on wiele o nas powie. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak wybrać odpowiedni strój na konferencje. Przeczytaj koniecznie! Zacznijmy od tego, że wyjeżdżając na konferencje powinniśmy zabrać rzeczy eleganckie.

Przede wszystkim wyznacznikiem jej jest prostota i brak przepychu, ale należy jednak przy tym pamiętać, że strój powinien podkreślać nasze walory, maskować mankamenty i współgrać z wizerunkiem firmy. Dlatego też podkreślanie własnej osobowości w tym przypadku więc powinniśmy pozostawić na dalszym planie. Koniecznie pamiętajmy także, aby nie przesadzać z biżuterią. W związku z tym rezygnujemy raczej z dużych, bardzo rzucających się w oczy kolczyków, kolorowych kamieni czy korali. Generalnie najlepszym pomysłem będzie w tym przypadku delikatny łańcuszek i skromne kolczyki lub połyskujący pierścionek i broszka. Ponadto wybierając się na konferencje pamiętajmy, że ważną kwestią jest również kolor naszego stroju. Oprócz tego polecane barwy to: szarość, ciemny brąz, gorzka czekolada, butelkowa zieleń, bordo, a także cała paleta beżu i pasteli. Dodatkowo nie zapominajmy też, że kolory mają swoje charakterystyczne właściwości i znaczenie i gdy zależy nam na prestiżu i powadze, wybierzmy kolory ciemne, stonowane, gdy chcemy podkreślić finezję i delikatność ubierzmy się w pastele, a gdy chcemy wzbudzić zaufanie może pomóc nam w tym kolor błękitny.

​Oczywiście wiadomo, że panie mają dogodniejszą sytuację od panów, gdyż mogą dowolnie manipulować swoim strojem, na przykład mogą spódniczkę zmienić na spodnie czy sukienkę, żakiet na marynarkę, bądź dobrać inne dodatki. Pamiętaj, jednak, że również przy tym należy stosować się do kilku zasad. Poza tym pamiętajmy, że elegancka spódniczka powinna sięgać poniżej kolan, sukienka nie powinna odsłaniać ramion, ani pleców, a bluzka za bardzo eksponować dekolt. Natomiast dobierając rajstopy lepiej postawić na matowe, a najlepszym obuwiem będzie to z zakrytymi palcami i na niewielkim obcasie. Warto wiedzieć, że konferencje często połączone są z kolacjami biznesowymi czy bankietami. Dlatego w tych okolicznościach z kolei możemy pozwolić sobie już na nieco więcej swobody, ale pamiętajmy, że nadal musimy wyglądać równie elegancko. Zdecydowanie najbardziej odpowiednim na tę okazję strojem będzie elegancki kostium, wyszukana garsonka, bądź sukienka, ale pamiętajmy, że nie może ona być balowa.

Zobacz również