Konferencja w restauracji – plusy i minusy

Trzeba przyznać, że dobrych miejsc do organizacji konferencji jest sporo, jednak aby wydarzenie było w pełni udane, warto wybrać takie, które zapewni nie tylko odpowiednią przestrzeń, ale także dodatkowe usługi dla pełnego zadowolenia uczestników. Dlatego właśnie dlatego coraz częściej konferencje organizowane są w restauracjach. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący plusów oraz minusów organizowania konferencji z restauracji. Przeczytaj koniecznie! Zacznijmy od tego, że konferencja konferencji jest nierówna, dlatego przy poszukiwaniu optymalnego miejsca do jej urządzenia, warto określić swoje podstawowe wymagania.

Przede wszystkim pod uwagę należy brać liczbę uczestników przedsięwzięcia, jego formę, wskazać szacunkowy budżet oraz poboczne usługi, na przykład bazę noclegową, wyżywienie, atrakcje, na przykład wycieczki lub imprezy integracyjne. Dopiero z tak przygotowaną listą można wziąć się za poszukiwania odpowiedniego lokalu. Tylko pojawia się pytanie kiedy tym najlepszym będzie restauracja? Generalnie rzecz ujmując, aby urządzenie konferencji w restauracji było możliwe, musi ona posiadać odpowiednie sale. Dlatego najczęściej w tym przypadku przedsięwzięcie nie jest organizowane bezpośrednio na sali restauracyjnej, ale w osobnych salach konferencyjnych ze sprzętem – flipchartami, urządzeniami nagłośnieniowymi, projektorami, komputerami, ekranami.

​Poza tym warto sprawdzić przy tym liczbę osób w salach dla pożądanego ustawienia stolików i krzeseł, ponieważ nie każda restauracja dysponuje dużymi przestrzeniami. Musisz także wiedzieć, że świetnym wyborem, zwłaszcza gdy celem organizatora dodatkowo jest wywarcie dobrego wrażenia na uczestnikach konferencji, jest wybranie prestiżowych restauracji. Natomiast w przypadku Krakowa atrakcyjną propozycję ma Restauracja Avangarda, która znajduje się przy ulicy Zyblikiewicza w centrum miasta. Generalnie restauracja mieści się w neorenesansowym budynku będącym niegdyś Kasynem Oficerskim wojsk austriackich, gdzie odbywały się spotkania towarzyskie, artystyczne i działała restauracja. Pomimo iż w restauracjach także można otrzymać pełną obsługę w ramach przerwy kawowej, to szczególnie są to miejsca polecane wtedy, gdy liczy się przede wszystkim przyjęcie gości wyśmienitymi daniami podczas obiadu czy kolacji. Dodatkowo wiele restauracji serwuje wyborne dania kuchni polskiej czy kuchni regionalnych, więc wybór takiej oferty może być strzałem w dziesiątkę przy konferencji międzynarodowej – podczas niej uczestnikom przybywającym z zagranicy można zaprezentować bliżej nasze specjały.

Zobacz również